Wiosenny piknik rodzinny zagości w centrum miasta.

• Zdjęcie-2jajko-zurek-i-mazurek-1024x1424-px.jpg

Zapowiada się gwarnie, wesoło i kolorowo. A przede wszystkim smacznie. Podczas wiosennego pikniku rodzinnego plac Narutowicza zapełni się licznymi stoiskami z regionalnymi produktami. Bo zgodnie z tradycją jak Wielkanoc, to i uginający się pod świątecznymi potrawami stół. Nie zabraknie więc miodów, pasztetów, pieczywa, serów i wyrobów cukierniczych. Poza tym znaleźć będzie można również coś, dla poszukujących wyjątkowych, oryginalnych ozdób wielkanocnych. Palemki, kurki, koguciki i baranki, malowane jajka i króliczki – z pewnością będzie z czego wybierać.

Przygotowane zostały także atrakcje dla dzieci. Podczas warsztatów najmłodsi uczestnicy pikniku będą mogli udekorować jajka metodą decoupage lub tradycyjnie woskiem. Poza tym instruktorzy pomogą stworzyć zajączka wielkanocnego albo inne zwierzątko, np. baranka przyozdobionego popcornem lub palemkę z sizalu. Będą malowanki, kolorowanki oraz wyklejanki. Warsztaty przygotują m.in. miejskie jednostki kulturalne, szkoły, MOPS i Koniczynka, a także prywatne osoby, lokalne firmy i fundacje.

Dostępne będą animacje i konkursy. Zapewniona zostanie ponadto zdrowa porcja ruchu podczas wiosennej rozgrzewki. Gwiazdą wiosennego pikniku z pewnością zaś będzie zając wielkanocny, który spotka się z uczestnikami zabawy.

Jak sama nazwa pikniku wskazuje, nie zabraknie na nim także tradycyjnego polskiego żurku z jajkami przekazanymi przez Grupę Producentów Rolnych Suflidowo – jednego z partnerów pikniku. A ten wspólnie ugotujemy w wielkim kotle, skosztować go będzie mógł każdy z uczestników wydarzenia.

Na ten wesoły, wiosenny piknik prezydent Mariola Czechowska zaprasza już w najbliższą sobotę 23 marca. Zabawa na placu Narutowicza rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do godz. 15:00.