Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych – dalej RODO) informujemy, iż:
2. Administratorem danych osobowych zebranych od Państwa jest Muzeum Regionalne w Bełchatowie, z siedzibą ul. Rodziny Hellwigów 11, 97-400 Bełchatów, zwane dalej Muzeum.
3. Z inspektorem ochrony danych w Muzeum, Małgorzatą Kociniak można się skontaktować mailowo: mkconsulting@onet.eu
4. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji zadań statutowych Muzeum na podstawie zgody, niezbędności do wykonania umowy lub wypełnienia obowiązku prawnego.

Więcej informacji na stronie: http://www.muzeum.belchatow.pl/klauzula-rodo.html

• Zdjęcie-dsc_0001-11.jpg

W Muzeum o Ustawie Rządowej

Kolejne spotkanie bełchatowskiego Koła Polskiego Towarzystwa Historycznego już za nami.

Wczorajsze popołudnie uświetnił wykład Pana Arkadiusza Kowalczyka zatytułowany "Geneza, uchwalenie i upadek Konstytucji 3 Maja 1791 roku".

Zgromadzeni w muzeum goście mieli także okazję wysłuchać ilustracji muzycznej omawianych zagadnień dzięki uprzejmości Prezesa Koła Pana Romana Olszowca.

• Zdjęcie-438162946_749835780693609_5927857044791743453_n.jpg

Noc Muzeów 2024 w Bełchatowie - Relacja z Wydarzenia.

Mamy przyjemność podzielić się z Wami relacją z tegorocznej Nocy Muzeów, która odbyła się w naszym Muzeum Regionalnym w Bełchatowie 18 maja. Była to wyjątkowa okazja do wspólnego spędzenia czasu, odkrywania lokalnej historii oraz uczestnictwa w licznych atrakcjach przygotowanych specjalnie na tę noc.

• Zdjęcie-foto_zmiana_godzin_otwarcia_2017-3.jpg

Uwaga!

W dniu 19.05.2024 r. Muzeum będzie nieczynne dla zwiedzających. Jest to dzień wolny ze względu na Noc Muzeów w dniu 18.05.2024 r.
  • Zdjęcie-9-5.jpg

Piknik historyczny

Jeśli zastanawia Państwa, skąd tyle sprzętu wojskowego znalazło się w miejscowości Zagadki pod Szczercowem, odpowiedź uzyskać można już w najbliższą niedzielę 19 maja. Pan Paweł Kapica, tutejszy pasjonat historii, postanowił zorganizować piknik historyczny, na który i my serdecznie zapraszamy. Z tego co wiemy będzie się działo!

• Zdjęcie-muzeum_regionalne_w_belchatowie_ul_rodziny_hellwigow_11_(6)-1.png

"Noc Muzeów 2024"

Dyrektor Muzeum Regionalnego wraz z pracownikami zaprasza, w sobotę 18 maja br., do udziału w wydarzeniach zaplanowanych w ramach "NOCY MUZEÓW 2024". Od 18:00 całe muzeum będzie otwarte dla zwiedzających, zapewniając niezapomnianą podróż przez historię, kulturę i tradycje Bełchatowa.

MUZEUM REGIONALNE W BEŁCHATOWIE © 2024